Jak Si Vybrat Nejlepší Protein Doplněk

Jak si vybrat nejlepší Protein Supplement

Vždy si vybrat unflavored proteinový prášek.

Víte, proč většina proteinové doplňky způsobit kožní breakouts a rozrušení žaludky? Jsou plné cukru. Ať už je to ovocný cukr, sacharóza, maltodextrin nebo sukralosa, všichni jsou umělá sladidla, které nemají místo v proteinový prášek. Nejlepší proteinový doplněk je prostý to a můžete získat mnohem lepší, přírodní chuť tím, že míchá to s plody, kokosové mléko nebo jakékoliv jiné směs se vám líbí.

Ujistěte se, že toto označení je pouze jako součást bílkovin.

Jedinou složkou ve vaší bílkovin by měl být zdroj bílkovin sám. Jak je uvedeno v chuti platí, že pokud uvidíte všechny složky na seznamu, jako je aspartam, maltodextrin, sacharóza nebo sukralosa, pak byste měli zůstat v dostatečné vzdálenosti. Sójový lecitin často tam jako emulgátor, aby protein spolu a někdy společnost bude využívat guarová guma místo. Oba tyto jsou v pořádku, ale nic jiného by měla být v prášku. To je velmi důležité, pokud chcete to nejlepší proteinové doplňky.

Vyberte si syrovátkový izolát nad ostatními druhy.

Máte několik typů proteinový prášek k dispozici, včetně syrovátkového koncentrát, syrovátkový izolát, kasein protein, vaječné bílkoviny nebo sójové bílkoviny. Syrovátkový izolát je nejčistší zdroj bílkovin je zde. Bylo to filtrovat a zpracovávat odstranit všechny tuku a laktózy a typicky syrovátky ve Isolate obsahuje 90-94% bílkovin ve srovnání s koncentrát s nízko 70-85%. Nejen, že dostanete nejčistší zdroj bílkovin, také si to brát, i když jste laktózu. To také znamená, že se izolovat, můžete odstranit mnoho syrovátky ty ošklivé zažívací potíže soustředit se nebo směsi dát.

Ujistěte se, že má k dispozici kompletní složení aminokyselin.

Aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin, a je-li vaše tělo je krátké jen jeden z nich, bude to omezí kvalitu proteinu v těle, a pro vás to znamená, že méně se dostane do svalů, aby tuto práci chcete, aby. Existují, jsou celkem 20 aminokyselin a nejlepší proteinový doplněk by vám alespoň 18 z nich. Nemusíte se starat o příliš mnoho hodnot každého – pokud celkový obsah všech aminokyselin je více než 14 gramů na jednu porci. Aminokyseliny tvoří asi 75% těla, proto je třeba jim mnohem více než jen spojit se taky!

Podívejte se, kolik to stojí v jedné porci.

Cena se pohybuje protein směšně od značky ke značce a mnohokrát zaplatíte pouze pro popisku. Na konci dne, nejlepší proteinový doplněk v mých očích, je ten, který je cenově dostupný, ale není levná. Viděl jsem protein prášky prodávat za 9,95 dolarů, a já jsem je viděl prodávat za 99,95 dolarů na dodávku 30 dnů. Oba jsou směšné! Ideální cena získat rovnováhu mezi kvalitou a cenovou dostupnost pro většinu lidí je kolem 60 dolarů za 5 liber vany. To by fungovat bude 0,75 dolarů na jednu porci – což si myslím je docela přijatelné pro většinu lidí, kteří chtějí koupit proteinové doplňky.

Jaké jsou výhody při volbě nejčistší, nejlepší proteinové doplňky?

Je to všechno v pořádku a dobře mi říkat, co je nejlepší proteinový doplněk je a jak ji najít, ale pravděpodobně budete chtít vědět, jaké jsou výhody se vybírat kvalitní a pravděpodobně dražší, proteinový prášek, než ten, který v současnosti převládá. Takhle jsem se cítil taky. Ve skutečnosti jsem vlastně vzdal protein třese na chvíli úplně, protože jsem nedokázala pochopit, proč nebyli pro mě pracovat tak, jak měli.

To nepomohlo, že jsem měl deset různých lidí mi říká, který prášku, které doporučuje. Pokud jste stejně zmatený jako já s deseti muži křičí mi do ucha se v posilovně, pak jsou některé zatraceně velké výhody pro výběr nejlepší protein doplněk můžete.

Budete stavět více svalů.

Volbou většiny bílkoviny bohatým zdrojem syrovátky, jste krmení svaly nejčistší, nejvyšší možný kvalitní protein, který může být dobrá věc. Nejen, že se větvené aminokyseliny (BCAA), pomáhají tělu využít protein lépe, pendlovat to, aby vaše svaly na maximální efekt. Stručně řečeno, lepší protein se rovná lepší svalu – což je to, co chcete, že jo?

Protože všechny ty hlouposti a běžných složek nejsou obsaženy v nejlepším proteinové doplňky, budete inzulinu snížit špičky, které způsobují zadržování tuku (protože zde nejsou žádné cukry způsobit hrotu), a méně sacharidů je vždy dobrá věc, pokud jde o skartaci tuku od těla. Zkuste míchání prášku s organickými kokosovým mlékem na bílkoviny a tuky combo, který bude doslova zbavit tuku v těle rychleji, než se můžete pít! (Ne tak úplně, ale pomůže vám na cestě k zeštíhlení).

Budete vypadat a cítit se lépe.

Bez všechen cukr a umělá sladidla, bude vaše pleť méně skvrnitý, mají méně zits a celkově jasnější a zdravější. To bude ještě výraznější, pokud užíváte omega 3 rybí olej také (což byste měli). A nejen to, vaše střeva budou zdravější a stabilnější, protože tam je velmi minimální laktózy v syrovátkový izolát. To znamená, že žádný z obvyklých protein "smrdí", pokud mi rozumíš!

Budete mít více peněz v kapse.

Věřte tomu nebo ne, je nejlepší proteinové doplňky mají tendenci být mnohem levnější, protože nemám všechny ty kecy v nich. Oni jsou také obvykle provádí značek, které skutečně chcete, aby vám pomohl budovat svalovou hmotu a spalovat tuk, spíše než zmáčknout každou poslední dolar z vás. To je více, než lze říci o většině proteinové doplňky, kde je každý tak silně marketed, že zní jako zatraceně infomercials! Related Post:

SacharidyDruhy SacharidůPoužití Optimální Sportovní VýživyZdravá Strava Pro ženyAntioxidanty, Volné Radikály, A Sportovní VýživyZdravé Výživy PokynyDávky Doplňků StravyMetabolismu Sacharidů A CvičeníZdravému StravováníVýhody Denního Zdravé Stravovací Plán

Získat Zdravé Tělo Se Zdravou StravouSacharidyDruhy SacharidůFunkce SacharidůMetabolismu Sacharidů A Cvičení7 Osvědčené Inositol Výhody, Které Potřebujete A Proč Je PotřebujeteJak Si Vybrat Nejlepší Protein DoplněkJak Si Vybrat Nejlepší Doplněk Rybího Oleje Pro Vaše ZdravíPřírodní Doplňky Pro Zdraví, Jsou Tou Nejlepší VolbouOmega 3 Rybího Tuku: Co To Je A Jaké Jsou Výhody?Nejlepší Multi Vitamíny Pro MužeAnti Zkrabacení CreamVýživa Pro Pevné KostiKoupit Doplňky Zdraví ženNejlepší Multi Vitamíny Pro ženyAntioxidanty, Volné Radikály, A Sportovní VýživyPrůvodce Diabetem VýživySportovní Výživa Pro ženyZdravé Výživy PokynyZdravé Výživy Tipů, Které Musíte Dodržovat

© Copyright 2012 - Uni Nutrition - All Rights Reserved

Proč se vyhýbat obilovinám

Na světe existuje asi 200.000 jedlých rostlin, ale k jídlu se používá dnes méně než 0,1%, neboli méně než 300 druhů. Asi 17 druhů rostlin dodává 90% jídla pro lidstvo, na čemž mají obiloviny daleko největší podíl. 75% světové produkce zrní je dnes soustředěno ve třech obilovinách: pšenici, kukuřici a rýži. [1]

June 19th, 2010 Témata: Jídlo Leave a comment

Farmářské Tržiště v Praze

čerstvých místních potravin na

Kubánské náměstí, Praha 10

More information from www.farmarsketrziste.cz

Kubánské náměstí, Praha 10

více informací www.farmarsketrziste.cz

We went to Kubánské náměstí today, Saturday 19th June at 08:30. It’s great to [...]

June 9th, 2010 Témata: Jídlo Leave a comment

Zdravé svačiny pro děti

Když jsem si včera kupoval syrové máslo ve skvělém obchodě s organickými potravinami Albio na ulici Victora Huga 4 v Praze 5, viděl jsem mladou matku kupovat zákusky z extrudované rýže pro své dvě krásné děti. Je příjemné vidět rodiče, který zjevně projevuje velkou péči o to, jaké jídlo dává dětem.

Tyhle svačinky z extrudované rýže [...]

June 7th, 2010 Témata: Děti, Jídlo Leave a comment

Po mnoha letech, kdy se lidem tvrdilo, že chemoterapie je jediný způsob, jakým ZKUSIT zlikvidovat rakovinu, nemocnice Johna Hopkinse v USA konečně říká lidem, že existuje jiná cesta…. Nejnovější zprávy z nemocnice Johna Hopkinse

1. Každý člověk má v tělě rakovinové buňky. Tyto buňky se neukážou ve standartních testech, dokud se nerozmnožily a není jich několik [...]

June 3rd, 2010 Témata: Dýchání, Jídlo, Myšlení, Pití, Pohyb, Spánek Leave a comment

Institut CHEK doporučuje následující principy pro optimální zdraví a tělesnou zdatnost.

Jestliže je to bílé, nejezte to. 4 bílí ďáblové jsou bílá mouka, bílá zpracovaná stolní sůl, bílý cukr a pasterizované a homogenizované mléko. Vyhýbejte se všemu jídlu připravenému z kteréhokoliv z těchto bílých ďáblů!

Jestliže nedokážete vyslovit některé ze slov na popisné etiketě, nejezte to – [...]

May 30th, 2010 Témata: Jídlo Leave a comment

Petice proti geneticky modifikovaným plodinám v EU.

aktualizace: 21. 05. 2010 množství podpisů na této petici překročilo 800 000!

Evropská komise zrovna schválila pěstování geneticky modifikovaných plodin poprvé po 12 letech, a tímto dala přednost ziskům GM lobby před veřejným zájmem – 60 % Evropanů si myslí, že potřebujeme více informací, než začneme pěstovat plodiny, které mohou ohrozit naše zdraví a životní prostředí.

May 30th, 2010 Témata: Jídlo Leave a comment

Představte si dítě vychované podle vyživovací moudrosti našich předků. Takové dítě vyrůstá bez běžných nemocí a chorob, které v současné době považujeme za samozřejmé. Zuby takového dítěte jsou bílé, silné a rostou rovně – a bez zubních kazů. Tvář takového dítěte je široká a dobře utvářená. Takové dítě je pozorné a angažované a učí se [...]

May 30th, 2010 Témata: Děti, Jídlo Leave a comment

Novinky Mikulov Bio Kavárna, káva a spánek

Proč se vyhýbat obilovinám

Farmářské Tržiště v Praze

Zdravé svačiny pro děti

Petice proti geneticky modifikovaným plodinám v EU.

Kolik vody by měl člověk každý den vypít?

Zůstaňte s námi Kontaktujte nás

Copyright © 2010 Primal Health - AVšechna práva vyhrazenaPowered by WordPress & the Atahualpa Theme by BytesForAll. Discuss on our WP Forum

EDWARDSŮV SYNDROM (Edwards syndrome) Stránky rodičů dětí s Edwardsovým syndromem

Příběhy našich dětí

Úvodní stránka > Příběhy našich dětí > Jáchymek

Před rokem jsem otěhotněla, na miminko jsme se i s naší dvouletou holčičkou moc těšili.

První varovný signál přišel hned při prvním ultrazvuku v 8. týdnu, kdy byl na monitoru jen nerozeznatelný flíček, a já jsem si pamatovala první ultrazvuk s dcerou, kdy nám pan doktor ukazoval i prstíky na rukou. Lékař ale i tentokrát řekl, že je vše v pořádku, ale já jsem měla divný pocit, že není. Další ultrazvuk následoval v necelém 12. týdnu, bylo těsně před Vánoci a pan doktor nám sdělil, že je miminko příliš malé na standardní vyšetření, a že máme ještě jednou přijít po svátcích. Opět nás ujistil, že je miminko sice trošku menší, ale v pořádku.

Vánoce jsme si hezky užili a těšili jsme se, že příští rok už budeme čtyři. V lednu jsme přišli na další ultrazvuk. Dívala jsem se na monitor do tváře našeho miminka, obdivovala jsem ho, jak je krásné a vůbec jsem si nevšimla, že mu netluče srdíčko. Pan doktor nám po chvilce řekl, že má pro nás špatnou zprávu a mně se v té chvíli zhroutil svět.

Druhý den ráno jsem musela nastoupit do nemocnice na ukončení těhotenství. Našeho chlapečka jsem nosila v břiše jen 14 týdnů. Měli jsme pro něj vybrané jméno Jáchym už z doby, kdy jsme čekali první miminko a nevěděli jsme pohlaví. Za dva měsíce nám na genetice řekli, že Jáchymek trpěl Edwardsovým syndromem.

Každý den na něj myslím a stále se s tímto osudem nedokážu smířit. Svůj příběh vyprávím asi proto, že se náš chlapeček nenarodil, a toto je jediná příležitost vyslovil jeho jméno a potvrdit, že tu byl.

Webové stránky zdarma snadno a rychle Webnode

Vytvořte si vlastní web zdarma!Moderní webové stránky za 5 minutVyzkoušet

Už jako malá holka jsem byla veliká parádivka. Maminka si mě oblékala jako panenku a při každé nové věci, kterou mi ušila či uháčkovala se mi rozsvítily oči a radostí jsem pomalu nedýchala. Když mě nechala nakouknout do svého šuplíčku s „poklady", kde měla korále, náramky i náušnice nejrůznějších barev nebo navštívit maminčinu šatní skříň, to pro mě byl vskutku zážitek. Už tehdy jsem doma celé rodince pořádala modní přehlídky, kdo se nechal, toho jsem zmalovala barvičkami k nepoznání a díky mé obrovské fantazii jsem pokaždé mohla být někým jiným. Už tenkrát jsem cítila, že to je můj svět.

Ve škole jsem věděla, že ze mě nikdy nebude inženýr , veškeré technické a logické věci pro mě byly za trest . Ale postupem času jsem přicházela na to, že to vůbec nevadí, ba naopak. Je prima, že každý z nás je jiný.

A za toto zjištění jsem dneska moc ráda, protože se to promítá i do mé profese image konsultanta. Stejně tak jako si hrála moje maminka se mnou a asi při nejmenším netušila, kam mě tím nasměruje, tak i já mou práci s Vámi ráda povedu hrou a nenásilnou formou. Myslím, že to, čemu se věnuji, se nedá naučit, protože to musíte cítit. Barvy, tvary, doplňky... je to nádhera, když to všecko pohromadě je v souladu a v harmonii s Vámi, s Vaší osobou a to jak z venku, tak ze vnitř. Každý z nás něco vyzařujeme, každý z nás jsme něčím jiný, každý je originál. Ať jste malí, velcí, kuličky či špejličky, je to jedno, protože ta hlavní krása je v nás uvnitř.

Oblečením, barvami či doplňky můžeme napovědět okolí něco o sobě, můžeme podtrhnout naši osobnost, ale můžeme i klamat. Uvidíte, jak málo stačí, když si budete všímat maličkostí na sobě, ale i na ostatních lidech. Nejenom, že se budete cítit krásnější, ale především spokojenější.

IVETA ŠLOSÁROVÁ - IMAGE CONSULTANT, STYLISTA, VIZÁŽISTA

Původem zakázková dámská krejčová

šila jsem pro dámy na zakázku, ve svém malém salonu a popouštěla uzdu své fantazii a kreativitě

NÁSLEDNÉ PROFESIONÁLNÍ VZDĚLÁNÍ

2005 - ASOCIACE VIZÁŽISTŮ A STYLISTŮ ČR

2006 - IMAGE INSTITUTE s.r.o.-Praha

studium barev a osobní barevná analýza

2007 - IMAGE INSTITUTE s.r.o.-Praha

intenzivní trénink v líčení

etiketa splečenského chování

2008 - IMAGE INSTITUTE s.r.o.-Praha / Wenche Schneider AICI,CIP IMAGE TRAINER

has completed a 3-day training PSYCHOLOGY OF DRESSING

PRAVIDELNÉ KONFERENCE "MAKE UP AND FASHION"

IVETA ŠLOSÁROVÁ - IMAGE CONSULTANT, STYLISTA, VIZÁŽISTA

Po - Ne 08:00 - 20:00e-mailujte:info@studio-ella.cz

ELLA STUDIO, Budějovická 1155, 252 42 Jesenice u PrahyBeauty: +420 241 931 602, +420 602 600 097 Fitness: +420 725 004 594 E-mail: info@studio-ella.cz

Je dobře známo, že slunce nepřináší pro člověka jenom přínos. Nadměrné dávky slunečních paprsků, při jediné příležitosti můžou vyvolat alergické reakce v podobě slunečního ekzému. Obvykle jsou to paprsky UVA, které vám zpustí alergii, ale UVB záření může rovněž způsobit problémy. Sluneční ekzémy se objevují jako malé, svědivé puchýřky. Jediným způsobem, jak se chránit před slunečním ekzémem je, používat ochranní prostředky, které vás chrání před UVB i UVA záření. Sluneční ekzém znamená abnormální citlivost na sluneční světlo. Tyto ekzémy od slunce můžou nastat u každého jedince. Ve většině případu se alergie projeví v podobě zarudlé kůže, svědění, puchýřů, ale někdy i horečkami. Pokud dostanete sluneční ekzém, v největší pravděpodobností jste se již spálili na slunci v předchozím roce. K tomuto ekzému dochází na jaře a počátkem léta, a obvykle vymizí během letního období. Není zcela jasné, proč slunce napomáhá atopického ekzému, ale nedávné studie ukazují, že vitamin D může hrát důležitou roli. Dodávání vitamínu D v tabletkách a podobně, prokázalo, že zvyšuje produkci bílkoviny v kůži. Tato bílkovina, je kožní bílkovinou, která chrání před kožními infekcemi. Lidé s atopickým ekzémem mají v jejich kůži nízké množství této bílkoviny. Může to mít za následek usídlení infekce v kůži. Přírodní slunce vede k produkci vitamínu D v kůži, který může pomoci lidem s atopickým ekzémem produkcí důležité bílkoviny. Měli by jste se určitě poradit se svým lékařem, dříve než začnete užívat jakýkoliv doplňky s vitamínem D, a zároveň se opatrně vystavujte účinkům přirozeného slunečního záření.

IMAGO – moderní, neinvazivní, příjemná, bezpečná a věrohodná diagnostika a terapie.

Na jakém principu pracuje?

Každá buňka v našem těle dýchá, je, vylučuje a to znamená – že ŽIJE. Má své charakteristické vibrace, své vlastnosti, kterými komunikuje s druhými buňkami. Znamená to – že ŽIJE.

ŽIVOT J E POHYB

Celý vesmír je založený na pohybu, to znamená vibracích. Každý orgán našeho těla je tvořen skupinou buněk, které se svými chakteristickými vibracemi liší od ostatních. Vibrace zdravého orgánu se liší od vibrací orgánu, který „začíná ztrácet na síle“= onemocněl, i když se nemusí ještě navenek projevovat (člověk necítí potíže).

To je základní princip činnosti přístroje, že vysílá charakteristickou rezonanci zdravé buňky člověka určitého věku, pohlaví, vybraného orgánu a hledá odchylky, které zaznamenává. Tyto poznatky vyhodnocuje a tím:

a) lokalizuje zánětlivá ložiska v jednotlivých orgánech lidského těla

b) vyhodnocuje charakter zánětu ( akutní – chronický )

c) objevuje toxiny z dříve přeneseného infekčního procesu

d) vybírá optimální metodu léčby ( např.rezonanční frekvencí pro pólovou     terapii )

e) navrhuje nejefektivnější preparát ( např. z tradiční čínské medicíny, homeopatika,ale i klasické léky.

Tato složitá technologie byla vyvinuta při kosmickém výzkumu ve spolupráci ruských vědců a vědců USA. V součastné době je využívána v mnoha státech EU- např.Německu, Polsku, Francii, Slovensku, České republice i mimo - v USA, Rusku, Ukrajině a dalších státech.

Kdy a kde vznikla nová metoda biorezonance?

V roce 1977 v Německu jako nová biofyzikální metoda – MORA – terapie, která dostala název biorezonanční terapie. Zakladatelem je doktor Franc Morell a Ing. E. Raše.

Základní fyzikální princip biorezonance:

Elektromagnetické kmity jsou nejdůležitějšími silami v přírodě. Řídí výměnu látek, vzrůst, rozložení hormonů, pocit bolesti, stručně řečeno – všechny fyzikální projevy života.To, že elektromagnetické pole řídí biochemické procesy, je známé nedávno a ještě ne zcela se dostalo do podvědomí lidské společnosti. Mnozí si stále ještě myslí, že tělo je svým způsobem spalovací motor a jeho funkce jsou podmíněny pouze biochemickými procesy.

Co je elektromagnetické tělo?

Na rozdíl od pevného těla se nachází v nepřetržité změně své světelné intenzity, neustále mění svou formu a lokalizaci v závislosti na svém patologickém, fyziologickém a psychologickém stavu. Kdybychom mohli vidět elektromagnetické tělo, dostali bychom odlišný obraz:

měli bychom čakry v jejich barvách

viděli bychom desítky akupunkturních meridiánů

viděli bychom několik set akupunkturních bodů

Na rozdíl od pevného těla, ve kterém všechno zaujímá jasnou pozici s určitým objemem a spolehlivými hranicemi, je elektromagnetické tělo bez jednoznačného ohraničení. Má vysoce rozvinutý komunikativní systém, skládající se z elektromagnetických vln a fotonů. Uskutečňuje nepřetržitou výměnu informací v buňkách a mezi buňkami, zvládá případy s daleko větší rychlostí, než nám známý komunikační systém nervových vláken, hormonů a dalších molekul.

Školská medicína se dosud nazývá alopatická, tedy „léčba proti“. Máme-li bolest, dostaneme lék proti bolesti. Máme teplotu, dostaneme lék proti teplotě, ale řešíme pouhé následky , symptomy.

Příklad použití biorezonance v diagnostice a terapii:

Každé onemocnění lze posuzovat ze dvou různých pohledů:

(Vysvětlíme si to na příkladu klasického zánětu) zánět zjišťujeme viditelnými příznaky a léčíme léky (klasická medicína) zánět zjistíme patologickými frekvencemi a vysíláním harmonizujících frekvencí ty patologické eliminujeme a tím léčíme (biorezonanční diagnostika a terapie).

Další poznatky z principu činnosti technologie IMAGO:

MOZEK, jako centrální orgán všech našich informací v sobě obsahuje a reguluje správnou činnost všech našich orgánů v těle. Každý z těchto orgánů předává informace do tohoto centra o své činnosti. A právě tyto rozlišující se informace se zaznamenávají z mozku do přístroje prostřednictvím sluchátek, které máme na uších. V přístroji je zakódováno 6 různých stavů jednoho orgánu, který je v daný moment vyšetřován. Model orgánu se zobrazí na monitoru a prostřednictvím 6 symbolů (barevně odlišených) a křivek vedle zobrazeného orgánu přístroj zhodnocuje zdravotní stav vyšetřovaného objektu.

MOZEK, nám například dává i informace o odoperovaném orgánu a tak můžeme zjistit, jak byl orgán poškozen, nebo preventivně vyjmut.

V běžném praktickém životě chodí lidé k lékaři až pociťují potíže a nepříjemné bolesti. Při této diagnóze můžeme odhalit poškození orgánu dříve než se dostaví bolesti.

To znamená, že nasazením správného způsobu léčby těmto bolestem můžeme předejít!

Proto ihned po provedení diagnostického vyšetření provádíme závěrečné vyhodnocení, výsledky vyšetření vytisknutou formou poskytneme diagnostikované osobě, kde mimo vyhodnocení stavu jeho orgánů doporučíme správné postupy ke zdravé výživě, techniku samoléčby. Dle závěrů zjištěných přístrojem navrhneme vhodné detoxikační a stimulační preparáty, potravinové doplňky

EDWARDSŮV SYNDROM (Edwards syndrome) Stránky rodičů dětí s Edwardsovým syndromem

Příběhy našich dětí

Úvodní stránka > Příběhy našich dětí > Filípek

Vím, že vše má svůj čas...

Vzpomínka na našeho prvorozeného syna Filípka.

Bylo to těhotenství první, moc radostné a veselé. Všechna vyšetření, triple testy a ultrazvuk ve 12. týdnu i ve 20. týdnu dopadly dobře, nebylo sebemenších pochyb, že by miminko nemělo být v pořádku. Ve 32. týdnu jsme šli s manželem na další ultrazvuk, nemohli jsme se dočkat, jestli se mrňousek natočí, aby nám doktor sdělil, zda je to chlapeček nebo holčička. Místo toho nám s vážnou tváří sdělil, že něco je v nepořádku. Poslal nás k Apolináři na kvalitnější ultrazvuk.

Žádným z výrazů, které lékaři mezi sebou používali, jsme s manželem nerozuměli, přes slzy jsem už mrňouska na monitoru ani neviděla. Sdělili nám, že poškození je vážné, že se máme dostavit za dva dny a podstoupíme další ultrazvuk. Dva dny byly pro nás nekonečné. Na dalším ultrazvuku nám už řekli, co zjistili. Ještě předtím nám jeden lékař sdělil, že je to holčička, pro nás Terezka. Seznámili nás s holými fakty - miminko má vážně poškozený mozek, srdíčko, další orgány a atypické držení levé ruky. V tu chvíli se mi zhroutil svět a naše naděje byla už jen malinkým světélkem, které překrývala ta největší bolest. Další den jsem podstoupila odběr pupečníkové krve, po zákroku jsem ležela a monitorovali mi bříško, Terezka se tam vrtěla, srdíčko jí bilo a já věděla, že osud nám připravil tu nejtěžší životní zkoušku.

Na výsledky jsme čekali 5 dní. Potom jsme se dostavili na genetiku, paní doktorka byla tak strašně hodná a milá, ale bohužel nebyla v našem případě nositelkou dobrých zpráv. Verdikt zněl - trisomie 18. chromozomu, Edwardsův syndrom. A další věc, kterou nám sdělila, že je to chlapeček, pro nás Filípek.

Doktoři u Apolináře mi řekli, že vzhledem k tomu, že jsem v pokročilém stavu těhotenství (33. týden), bude nejlepší i s ohledem na mé zdraví počkat do termínu porodu nebo do doby, kdy bude tělo připravené. My jsme souhlasili.

Každý den jsem hladila bříško, každý den jsem vyprávěla Filípkovi o všem krásném, každý den jsem ho cítila, jak kope, každý den jsem mu pouštěla andělskou hudbu, každý den jsem se moc modlila, aby vše dobře dopadlo, každý den jsem měla pořád aspoň kousek naděje, každý den naše láska k němu sílila, každý den jsem bojovala s tou bolestí, za ty dny jsem proplakala oceány slz.

Ve 38. týdnu mi doktor sdělil, že tělo je připravené, udělali mi zátěžový test a já 14. března 2006 nastoupila do porodnice k Apolináři. Ráno mi zavedli gel na vyvolání a po 14. hodině to pak šlo ráz na ráz a Filípek se rychle narodil. Viděli jsme, jak nám Filípka odnášejí pryč, slyšeli jsme ho jen krátce plakat, pak už nikdy. Nejdelší hodinu jsem musela ležet v klidu, než jsme mohli vidět našeho syna.

Byl na JIP v inkubátoru, byl tak malý a bezmocně tam ležel a my jsme nemohli nic udělat, s manželem jsme tam stáli a plakali, chyběla nám moc dělat zázraky. Filípek na nás koukal, my ho mohli hladit po hlavičce a vyprávěli jsme mu o mamince, tatínkovi, o všem, co nepozná. O tom, jak moc ho milujeme a jak moc bychom si přáli, aby se stal zázrak, aby věděl, že na něj nikdy nezapomeneme. Jako by všemu, co mu říkáme, rozuměl. Každou chvilku jsem za Filípkem chodila, vždy jsem utíkala, protože jsem měla strašný strach, aby nebylo pozdě.

Za dva dny po porodu mě propustili. Doktor mi sdělil, že měl Filípek nad ránem kolaps, ale že se z toho vzpamatoval. Šla jsem se s Filípkem pro dnešní den rozloučit, hladila jsem ho a slíbila, že zase zítra s tatínkem přijdeme, zopakovala jsem mu, že ho milujeme a ať se nám opatruje, sluníčko naše. Podíval se na mě, jako by se chtěl rozloučit a zavřel očička. S bolavým srdcem jsem odcházela a v tu chvíli jsem ještě nevěděla, že je to naposledy co je otevřel a zavřel, že je to naposledy co jsem ho viděla a že nám nebyla dána možnost si ho pochovat, pomazlit se s ním, pusinkovat ho.

Doma v 11 hodin mi zazvonil mobil a doktor mi sdělil, že 15 minut po tom, co jsem odešla, v 8.45 hodin 16. března 2006 odešel do andělíčkova i náš Filípek. Měli jsme 2 dny, abychom poznali svého syna. Pro někoho dva dny nic neznamenají, pro nás byly dva dny nejvíce, co jsme v životě dostali. Nám zůstalo bolavé srdce a ty dva dny, které jsme vzali jako dar, že jsme mohli být s ním.

Doma jsme schovali všechno, co bylo připravené pro našeho chlapečka, kočárek jsme odvezli k rodičům, postýlku jsme poskládali, hračky a další věci uklidili a museli jsme jít vstříc novým zítřkům. Museli jsme se naučit s tou největší ztrátou žít, kdo jednou ztratil, ví, jak moc to bolí a jak moc je těžké jít dále. Nám zůstala naděje, že čas otupí všechny rány, ačkoli se to v prvních dnech zdálo nemožné.

Vyčítám si, že nemáme žádnou fotku, ale změnit to už nemohu. Tenkrát jsme si říkali, že by nás trápilo na ni koukat.

Teď už vím, že člověk dokáže zvládnout všechny nástrahy osudu, že život není jen radostný, ale patří do něj i bolest a zklamání. A vím, že vše má svůj čas. Už se neptám, proč se to stalo nám, asi to mělo svůj důvod, který já zatím neznám a už ten důvod ani nehledám.

Náš chlapeček zůstane navždy v našich srdcích. Nyní už máme další dvě zdravé děti – tříletou slečnu a sedmiměsíčního chlapečka.

Vytvořte si vlastní web zdarma!Moderní webové stránky za 5 minutVyzkoušet